Nasze Lokalne Dziedzictwo – poznaj, szanuj, rozwijaj

Celem operacji jest promocja lokalnego dziedzictwa bazującego na zasobach kulturowych i turystycznych partnerskich LGD poprzez organizację przedsięwzięć kulturalno- promocyjnych oraz utworzenie centrów produktu turystycznego i kulturowego, co wpłynie na rozpoznawalność obszaru partnerskich LGD, która nastąpi do czasu złożenia wniosku o płatność.

Projekt zrealizowany jest w partnerstwie z innymi Lokalnymi Grupami Działania krajowymi oraz zagranicznymi tj.  LGD "Korona Sądecka", Stowarzyszenie "Perły Beskidu Sadeckiego", LGD "Brama Beskidu", LGD "Beskid Gorlicki", LGD "Stobrawski Zielony Szlak" oraz dwa LGD ze Słowacji: Obcianske zdruzenie, Miestna akcna skupina OKO i Obcianske zdruzenie, Miestna akcna skupina OPAL.

Ideą projektu jest wypromowanie dziedzictwa bazującego na zasobach kulturowych i turystycznych partnerskich LGD poprzez organizację przedsięwzięć kulturalno-promocyjnych oraz utworzenie centrów produktu turystycznego i kulturowego.

W wyniku realizacji projektu:

  • utworzone zostaną 4 centra produktu turystycznego i kulturowego w miejscowościach: Pokój, Paszyn, Wysowa Zdrój, Piwniczna;
  • zorganizowane zostaną 3  przedsięwzięcia kulturalno-promocyjnye, w których będą uczestniczyć wszystkie partnerskie LGD tj. Stobrawski Festiwal Produktu Turystycznego, Wyszechradzki Festiwal Kultur w Nawojowej i Ptaszkowej;
  • wykonane zostaną materiały promujące projekt i zasoby turystyczno- kulturowe partnerów.

Dokumentacja filmowa z przebiegu Festiwali

Wyszehradzkie Festiwale Kultur  to jedno z działań realizowanych w ramach projektu współpracy pn. "Nasze Lokalne Dziedzictwo - poznaj, szanuj, rozwijaj!". 12 maja, 16 oraz 17 czerwca 2018 roku w miejscowości Namysłów, Ptaszkowa oraz Nawojowa, Stowarzyszenie „Stobrawski Zielony Szlak", "Korona Sądecka",  oraz "Perły Beskidu Sądeckiego" zorganizowały Wyszehradzkie Festiwale Kultur.
W plenerowych imprezach wzięły udział zespoły i artyści z partnerskich LGD. Wszystko po to, aby zaprezentować się szerszej publiczności i wymienić doświadczeniami.
Poniżej zamieszczamy Państwu do obejrzenia film z krótką relacją z przebiegu Festiwali.

 


Operacja pn. "Nasze Lokalne Dziedzictwo - poznaj,szanuj, rozwijaj!" mająca na celu promocja lokalnego dziedzictwa bazującego na zasobach kulturowych i turystycznych partnerskich LGD poprzez organizację przedsięwzięć kulturalno- promocyjnych oraz utworzenie centrów produktu turystycznego i kulturowego, co wpłynie na rozpoznawalność obszaru partnerskich LGD, która nastąpi do czasu złożenia wniosku o płatność, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 "Przygotowanie oraz realizacja działań w zakresie współpracy z lokalna grupą działania" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech