Aktualności

W 2019 roku Małopolska Izba Rolnicza realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Operacja pt. „Nowoczesne inspiracje w połączeniu z tradycją – warsztaty” zakłada organizację zajęć warsztatowych dla przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskichw województwie małopolskim w powiatach: gorlickim, nowosądeckim i nowotarskim, w sumie dla grupy 45 osób.

W dniu 29 sierpnia 2019 roku w godz. 9.00-15.00 w Gospodzie Magurskiej w Małastowie w powiecie gorlickim odbyły się zajęcia warsztatowe w ramach realizowanej operacji.  Uczestniczyło w nich 15 przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu gorlickiego. Zgodnie z założonym programem uczestniczki warsztatów zapoznały się z nowoczesnymi technikami dekorowania potraw tradycyjnych oraz samodzielne wykonywały dekoracje pod okiem instruktora.

Uczestniczki warsztatów wykonały dwie rzeźby 3D w żelu z wykorzystaniem odpowiednich stalówek, słomki ibarwników spożywczych, ponadto samodzielnie wykonały dekoracje ciastek z wykorzystaniem masy cukrowej, lukru królewskiego, barwników spożywczych i różnego rodzaju elementów dekoracyjnych.  Podczas ćwiczeń w grupie zapoznały się również z wykorzystaniem owoców cytrusowych / pomarańczy/przy dekoracjachprzestrzennych potraw z zastosowaniem owoców.

Uczestniczki warsztatów bardzo zaangażowały się podczas zajęć, wykonały oryginalne prace oczym świadczy poniższa relacja fotograficzna.

Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW informujemy o możliwości rejestracji w bazie partnerów KSOW na stronie www.ksow.pl, www.prow.malopolska.pl, www.mir.krakow.pl

Fotorelacja z warsztatów


 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech