Aktualności

W dniu 18 sierpnia 2020 roku w godz. 9:00-15:00 w Gospodzie Magurskiej w Małastowie, odbyły się zajęcia warsztatowe realizowane przez Małopolską Izbę Rolniczą w partnerstwie ze ramach projektu „Podtrzymywanie tradycji – warsztaty praktyczne dla Kół Gospodyń Wiejskich”. Uczestniczyło w nich 15 przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu gorlickiego. Zgodnie z programem uczestniczki warsztatów zapoznały się z potrzebą kultywowania tradycji poprzez poznawanie technik wykonywania ozdób okolicznościowych. Samodzielnie wykonały: 6 kartek okolicznościowych (2 kartki na święta Bożego Narodzenia, 2 kartki na Święta Wielkanocne, zaproszenie na Dożynki, zaproszenie na Konkurs Potraw Regionalnych), bożonarodzeniowy stroik świąteczny z wykorzystaniem elementów tradycyjnych, palmę wielkanocną z własnoręcznie wykonanych kwiatów z krepiny, składały także serwetę na stół dożynkowy. Przedstawicielki KGW bardzo zaangażowały się w wykonanie swoich prac o czym świadczy poniższa fotorelacja.

Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW informujemy o możliwości rejestracji w bazie partnerów KSOW na stronie www.ksow.pl , www.prow.malopolska.plwww.mir.krakow.pl

Niniejszy projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej "Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Projekt realizowany przez Małopolską Izbę Rolniczą w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania "Beskid Gorlicki", Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania Gorce - Pieniny oraz Góralskim Stowarzyszeniem Agroturystycznym.

 


 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech